Meclis Mahallesi Dap Yapı Centro Futura Sitesi B1 Blok D:13 Sancaktepe/İSTANBUL

Anksiyete/Kaygı Bozuklukları

03.12.2019
1.156
Anksiyete/Kaygı Bozuklukları

Kaygı bozukluğu olarak bilinen anksiyete bozukluğu psikolojik bir rahatsızlıktır. Günlük hayatımızda zaman zaman anksiyete yaşamak olağandır. Hayat içinde bazen zorluklar baş gösterebilir ve bu durumlar kişide kaygıya sebep olabilir. Ancak gündelik hayatımız içerisinde kaygı yaşamak olağan sayılan bir durum olsa da kaygı seviyesinin düzeyi anksiyete bozukluğu teşhisi konulabilmesi için önemlidir.

Bu durum günlük rutin işlevimizi ciddi anlamda etkiliyorsa, ruhsal sağlığı bozuyorsa, kişilerarası ilişkileri bozuyorsa veya iş yaşamında verimliliği düşürüyorsa anksiyete bozukluğu meydana gelmiş olabilir. Anksiyete bozukluğu çerçevesinde, Yaygın anksiyete bozukluğu, Panik bozukluk, Sosyal anksiyete bozukluğu, Travma sonrası stres bozukluğu gibi psikolojik hastalıklar bulunmaktadır.

Anksiyete bozukluğunun tedavi edilmemesi halinde, yaşanılan sorunlar gittikçe şiddetlenerek artabilir ve şikayetleri tetikleyen olay, mekân ve kişilerden kaçma davranışı gösterebilir. Depresyona girme riski artar ve yaşanılan sorunları gidermek amacıyla farklı ve işlevsel olmayan davranış alışkanlıkları ortaya çıkabilir. İş, okul, aile ve kişilerarası ilişkilerinde bozulmalar meydana gelebilir. Bu nedenle anksiyete bozukluğunun tedavi edilmesinde yarar vardır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Randevu Alın