Meclis Mahallesi Dap Yapı Centro Futura Sitesi B1 Blok D:13 Sancaktepe/İSTANBUL
03.12.2019
476
Boşanma Terapisi

Boşanma terapisi; bir ailenin boşanma kararı verdikten sonra, boşanma sonrası yapılacak düzenlemeler açısından destek olmayı amaçlar. Boşanma öncesi süreçte aile terapisi eşler arasındaki çatışmaların çözümüne odaklanır. Boşanma kararına ilişkin değerlendirmelerin sağlıklı bir şekilde tekrar gözden geçirilmesi ve her iki eşin de istekli olduğu durumlarda yeniden sağlıklı bir ilişki kurulması için destekleyici olur. Yaşanabilecek çatışmaları azaltmak terapinin en önemli amacıdır. Bu süreçte aile terapisi hem boşanma öncesi çatışma çözümünde hem de boşanma kararı alındıktan sonra bu sürecin olumsuz etkilerini azaltmada profesyonel destekten yararlanır.

Boşanma sürecinde aileler bir yas sürecinden geçer ve bu sürecin sonunda yaşamlarında yeni düzenlemeler yaparak, yeni bir uyum ortamı tüm aile fertleri için sağlanır. Anne ve babanın ebeveynlik becerilerini arttırmaya yönelik çalışmalar yapılır. Boşanma sonrası terapi özellikle çocukların uyumuna ve ebeveynlerin iş bölümüne odaklanır. Alışkanlıkların değiştirilmesi, ev ve yaşanılan il, ilçe gibi ortam değişikliklerine adaptasyon süreçlerini yönetmek, günlük yaşamın yeniden inşa edilmesini sağlamak, yeni yaşama modeli kurmak ve uyum sağlamak gibi konularda aileye destek verilir.

Aile Terapisinde çocukların seanslara katılımına ebeveynler ve terapist birlikte karar verirler. Çocukların katılım sağladığı seanslarda eşler arası çatışmaya odaklanılmaz. Birlikte ebeveynlik becerilerinin geliştirilmesi ile çocuğun ihtiyaçlarını anlamak ve çözüm aramak hedeflenir. Sancaktepe Frezya Psikoloji’de boşanma terapisi uzman aile ve çift terapistleri tarafından verilmektedir.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Randevu Alın