Meclis Mahallesi Dap Yapı Centro Futura Sitesi B1 Blok D:13 Sancaktepe/İSTANBUL
Ergen Terapisi

Çocuk Ve Ergen Terapileri

Çocuk ve ergenlerde uygulanan teknik ve metodlar, okula giden ve okul öncesi dönemde olan çocuklar için davranışlarda ve duygularda yaşanan güçlüklere yöneliktir. En sık yaşanan güçlükler ise dikkat eksikliği ve hiperaktivite, öfke kontrolü, takıntılı davranışlar, korkular ve fobiler, konuşmada zorluk yaşama, davranış ve uyum sorunlarıdır. Yaşanılan bu sorunlar için mutlaka profesyonel olarak ruh sağlığı alanında çalışan uzman psikologlardan destek alınması gerekmektedir.

Çocuk ve ergenlerden psikolojik danışmanlık süreci ise çocuklarla ve ona bakım veren ebeveynlerle gerçekleştirilen görüşmeler, analizler, uygulanan psikolojik testler ve terapi yöntemleriyle gerçekleşir. Bu süreçte çocuğun ve ergenin yaş grubuna uygun gelişimsel özellikleri değerlendirilir. Değerlendirme sonucuna göre sürece ailelerle beraber eğitiminden sorumlu öğretmenleri de dahil edilir. Yaşanılan zorluğu aşmaya yönelik çalışmalar ise uzman psikologlar tarafından takip edilip, düzenli olarak seanslarla psikolojik danışmanlık sürdürülür.

Frezya Psikoloji ekibinde yer alan Uzman Psikologlarımız Lisans eğitimini Psikoloji bölümü üzerine tamamlamış, çocuk psikoloji üzerine klinik yüksek lisans eğitimini tamamlamış ve süreç içerisinde kullanılan ölçme ve değerlendirme testlerini uygulayabilme yetkisine sahip alanında uzman olanlardır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Randevu Alın