Meclis Mahallesi Dap Yapı Centro Futura Sitesi B1 Blok D:13 Sancaktepe/İSTANBUL

Evlilik Öncesi Danışmanlık

03.12.2019
840
Evlilik Öncesi Danışmanlık

Evlilik öncesi çiftlerin birbirlerine uygunluğunu sorgulaması veya yaşadıkları sorunları evliliğin çözeceğine inanmaları dahil birlikteliğe ilişkin pek çok kaygı ve yanılgı çift ve evlilik terapisinde işlenmektedir.

Çiftler genellikle bir çatışma sonucunda ya da anlaşmazlıkların doğurduğu gerginlikler sebebiyle profesyonel desteğe başvururlar. Çatışmalı, eksik iletişim, çiftlerin birbirlerine karşı olan sorumluluklarını yerine getirmemeleri ve kıskançlık, cinsel yaşamda karşılaşılan güçlükler, karşılıklı güven problemi, aldatma, ayrılma gibi durumlar problem olarak gösterilebilmektedir. Çift terapisi, ilişki içindeki dinamikleri inceler ve düzeltmeye yardımcı olur. Çiftlerin bireysel veya ilişki temelli problemleri genellikle birbirlerine yansır. Bu durumda ilişkinin yapısı da göz önünde bulundurularak bu sorunlar evlilik öncesi çift terapisi ile beraber ele alınır.

Genel olarak çift birlikte seansa katılır ancak süreç içerisinde bireysel olarak ilişkisi konu alınarak çift terapisi yapılabilmektedir. Çiftlerin birbirlerini daha iyi anlaması hedeflenmektedir. İlişkilerde yaşanan sorunların bir kısmı, kişinin karşı tarafı suçlayarak kendi eksiklerini görmeye açık olmamasından kaynaklanabilmektedir. Çift terapisinde terapistin görevi bu unsurları adil ve açık bir şekilde çifte sunmaktır.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Hemen Randevu Alın